- Sokan választják a hagyományos téglafalazatos építést vastag, hőszigetelő réteggel a homlokzaton. Előnye, hogy anyagai könnyen beszerezhetőek, a kivitelezők számára ismertek, ugyanakkor egyes szerkezeti csomópontok szakszerű, hőhídmentes kialakítása különleges odafigyelést igényel. Részletes kiviteli tervekre feltétlenül szükség lesz az elvárt minőség elérése érdekében.

- Másik gyakran alkalmazott megoldás a polisztirol zsaluzóelemek alkalmazása, melyek a falak helyszínen öntött vasbeton magját fogják közre. Ilyen szerkezetekből épít például a Bauland és a ProKoncept.
A falakon kívül a tető, a padló és az ablakok hőszigetelése is jelentős szerepet kap a passzívházak építésekor. Utóbbiaknak nemcsak magas hőszigetelő képességgel, de kiemelkedő légzáró képességgel is kell rendelkezniük. Ma már több gyártó minősített termékei is rendelkezésre állnak e téren.
A passzívházak gépészeti berendezései is eltérnek az átlagos épületekétől. A különbség egyrészt a kisebb teljesítményű hőtermelőkben (pl. kazán) és hőleadókban (pl. radiátor) jelentkezik, másrészt a passzívházak elengedhetetlen kelléke a hővisszanyeréssel működő szellőztetető berendezés, ami a bentlévő levegő hőjének elvesztése nélkül képes frisslevegővel ellátni az egész épületet. A készülékből szellőzővezetékeken jut el a frisslevegő a lakóhelyiségekbe, illetve távozik az elhasznált a mellékhelyiségekből.